9. 1. 2015

Rok s náplněmi od Kayaba Japan    Po testování v sezóně 2013 na svém kole, jsem se rozhodl na podzim 2013 zařadit do portfolia náplní do vidlic i japonského výrobce Kayaba. Nabízeli vynikají výkon, prodloužení údržby vidlice a nepoměrně nižší stupeň statického tření oproti jiným dostupným olejům na trhu (ověřeno i měřením viz článek o viskozitě olejů). Je totiž dobré se řídit reálnou viskozitou oleje a ne jeho nominální hustotou, protože ehm .. to není to samé.

   Naplnili jsme A. Sidorovi (Demovi) známému jezdci z Brandlína vidlici a vypustili v zimě 2013/4 na jeho trať. Výsledek byl překvapující a vidlice fungovala v -5 st bez problémů.

    Následovalo celoroční testování v ostré sezóně a výsledkem bylo první místo na Fun DH Lipno, a celkové 14. pořadí v Českém poháru DHI Elita/U23 19 - 29 let u Alexandra Sidora, u mě osobně zlepšení i přes zranění kotníku na Lipně o 5s a několik dalších menších úspěchů, které ale kvůli přehrocení v cíli nevedli k bedně ale k zemi, aneb "cejtil jsem, že to pujde tak jsem to vyhrotil" :D

   I do další sezóny tedy plánujeme používání olejů a vazelíny na gufera od firmy Kayaba.


¨

videa ze sezóny: